Moje měsíční cíle pro květen/červen

Miluji diáře a veškeré plánování. Jenže dost často se mi také stává, že nejsem schopná dotahovat svoje stanovené plány do konce. Prvotní nadšení a zapálení pro věc postupem času opadne a já se nakonec ztratím někde na půli cesty. Asi to nejspíš zná každý. Jenže kde je chyba? A jak si tedy nastavit své plány a cíle, abychom je zvládli dotáhnout do zdárného konce a mohli se radovat z úspěch? Problém většinou bývá v tom, že si stanovujeme moc velké a vzdálené cíle nebo je jejich pojmenování příliš obecné. Už si nepromyslíme jednotlivé kroky, které vedou k jejich dosažení a zároveň ani nemáme kontrolu nad tím, kam už jsme se dostali a kolik je toho ještě před námi. Přitom právě malé a postupné krůčky jsou na cestě k cíli zcela zásadní a klíčové. Díky nim vidíme postupující úspěch a udržujeme si počáteční motivaci.

Jak tedy plánovat cíle, abychom byli schopni je uskutečnit? Zde je můj malý tip:

  • přesně si své cíle pojmenujte a rozdělte si je na několik jednotlivých kroků
  • pro tyto kroky si stanovte konkrétní datum dokončení
  • vše si sepište. Nejlépe tak, abyste měli přehled o tom, které kroky už jste zvládli a které vám ještě chybí. Tento plán mějte někde, kde ho budete mít neustále na očích.
  • pravidelně si průběh své cesty prohlížejte a přemýšlejte nad ním. Díky tomu si budete lépe uvědomovat váš posun vpřed a zachováte si počáteční motivaci.
  • nebojte se komplikací. Ne vždy půjde vše podle vašich představ. Pokud ale přesně uvidíte, co se vám nepovedlo nebo nepodařilo zvládnout, dokážete své úsilí zefektivnit.
Ale abych tu nemluvila jen na teoretické úrovni, rozhodla jsem se pro vás připravit listy, které by vám měli s takovýmto plánováním pomoci. A začneme pěkně od května 🙂 Vyberte si jeden hlavní velký cíl nebo sen, který se rozhodnete si splnit……může být třeba z oblasti práce, zdraví, cestování nebo budoucnosti. A plně se na něj soustřeďte. Nezapomínejte při tom ale i na malé a všední cíle které se mohou týkat třeba rodiny, lásky a nebo vás samotných, protože i na nich může záviset váš úspěch při plnění hlavního cíle. No a především si nezapomeňte celý proces užívat a radovat se z něho.

Každé dva měsíce se tu objeví článek, v němž vám přinesu tyto motivační listy. Dnes je to pro květen a červen. Jako vždy je pro vás budu mít ve velikosti A5 i Personal/A6 a ve dvou barevných provedení – modré a růžové. Návod na jejich výrobu je zcela jednoduchý a myslím, že ho nemusím ani nijak zvlášť rozepisovat. Stažení soubor si je stačí oboustranně vytisknout a listy pak podle připravených značek vystřihnout. Pokud budete listy vystříhávat nůžkami, značky si nejprve spojte pomocí tužky a pravítka.

Soubor ke stažení:

Prosím, berte na vědomí, že všechny tiskoviny zdarma jsou pouze pro osobní účely a je zakázáno používat je pro komerční účely. Neváhejte mé tiskoviny a obrázky sdílet na svém blogu nebo sociální síti, vždy ale, prosím, uveďte odkaz zpět na tuto stránku. Prosím NEUVÁDĚJTE odkaz přímo na PDF soubor ke stažení ale na stránku, kde se dá soubor stáhnout. Děkuji, že respektujete má autorská práva!

Nechce se ti čekat, než vyjdou listy na další měsíce? Nebo nemáš čas či příslušenství k tomu, vyrobit si je sama?

Jednoduše si ji objednej v e-shopu. I zde si můžeš vybrat mezi růžovou a modrou variantou, děrovanou i neděrovanou. V balení je 6 listů gramáže 80g/m2.Share: